arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Bize Yazın

İşe Alım Süreçleri

Hastanemize başvuran  adaylarımız insan kaynaklarından ya da danışmadan temin edeceği İş Başvuru Formunu doldurup imzaladıktan sonra insan kaynaklarına teslim eder.

Hastanemizin resmi web sitesi olan https://www.özelaktifkocaelihastanesi.com/ adresinden de başvuru yapılabilir.

Ayrıca anlaşmalı e-işe alım sitelerinden genel başvuru ilanı üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz.

  • İnsan kaynakları eline ulaşan başvuruları mevcut iş deneyimine, eğitimine, doğum tarihlerine vb. kriterlere göre sınıflandırarak bir aday havuzu oluşturur ve bu havuzdan uygun adayların ilk değerlendirmelerini yapar. Adayların form ya da bilgilerini ilgili birim yöneticisine ulaştırır. İlgili birim yöneticisi mülakata çağrılmasını uygun gördüğü aday listesini insan kaynaklarına bildirir.
  • Mülakata çağrılması istenen adaylara telefon yada e-posta ile ulaşılarak mülakata davet edilir. Mülakat sonrası olumlu bulunan adaya iş teklifi yapılır. İnsan kaynakları uygun bulunan adayları iş teklifinde bulunmak için son görüşmeye davet eder ve yazılı olarak iş teklif mektubu veya e-posta yoluyla istihdam teklifinde bulunur.
  • İnsan kaynakları adaya özlük hakları, iş tanımı, mesai saatleri, işe başlayacağı tarih, işe giriş için hazırlaması gereken evraklar hakkında bilgi verir.
  • Aday işe başlarken kendisinden istenen evrakları eksiksiz insan kaynaklarına teslim eder. Belirli Süre veya Belirsiz Süreli İş Sözleşmesini imzalar.
  • Gözlem sonucu olumsuz bulunan adaylar ise telefon ya da e-posta yolu ile ulaşılarak insan kaynakları departmanı tarafından geri bildirimde bulunulur.
  • Adayın işe başlamasından sonraki ilk 2 ay yasal deneme süresidir. Bu süreye oryantasyon eğitimi dahildir. Deneme süresi başarısız olan adayların iş akdi bölüm yöneticisi ve yönetimin onayı ile fesih edilir.

 

ArabicEnglishTurkish