arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Bize Yazın

Özel Yalova Hastanesi Kurumsal İletişim Departmanımızın görevi; sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için sağlık bilgilendirmeleri yapmak ve karşılaştıkları sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yaparak hasta / hasta yakınlarının kaliteli sağlık hizmeti almalarını sağlamaktır. Bununla birlikte, “Hasta / hasta yakını tatmini işletmenin başarısının anahtarıdır” anlayışıyla hizmet veren Kurumsal İletişim Departmanımız; hastane yönetiminin uyguladığı hizmet anlayışının, çalışmaların hasta / hasta yakınlarına duyurulması, benimsetilmesi, kuruma karşı kamuoyunda olumlu bir tutum yaratılması, halkın kurum hakkındaki düşüncelerini, taleplerini yönetime sunarak yönetim ve kamuoyu arasında köprü görevini üstlenmiştir.

Ülkemizde son yıllarda büyük gelişme gösteren sağlık sektöründe halkla ilişkiler faaliyetleri yeni gelişim göstermekle birlikte, birçok sağlık merkezinde halkla ilişkilerin önemi yeni anlaşılmıştır.

Halkla İlişkiler uygulamalarında ilk iletişim hasta ve hasta yakınlarının hastaneye attığı ilk adımla başlar. Hasta yönlendirme ve bilgilendirme ile görevli hasta temsilcileri, halkla ilişkiler zincirinin bir halkasını oluşturur. Hastanenin hizmetlerini anlatırken, tıbbi etikten ayrılmadan halkın anlayabileceği bir dil kullanarak hizmet bilgilendirmesi yapılır.

Hastanemizin Kurumsal İletişim Departmanında; hasta anketleri yapılarak, hastalarla birebir (yüz yüze-telefon-e-mail) görüşülerek hasta öneri ve şikayetleri alınır. Öneri ve şikayetler, Hasta Öneri ve Şikayetlerini Değerlendirme Komitesi tarafından değerlendirilerek ilgili kişilerce hastaya geri bildirimde bulunulmaktadır. Kurum içi iletişim, hasta / hasta yakınlarına yönelik yapılan eğitim seminerleri, hizmet ve gelişmelerle ilgili basın bildirilerinin yayınlanması, belli gün ve haftalarda özel etkinlik planlaması, hasta sadakati yaratmak gibi faaliyetler Kurumsal İletişim Departmanı tarafından organize edilmektedir.

Hasta haklarına dayalı sağlık hizmeti anlayışı ile hizmet veren hastanemiz, konumlandığı bölgede bir referans merkezi olma vizyonu ile hizmet anlayışını her geçen gün yenilemekte ve hizmet kalitesini her geçen gün artırmaktadır.

Sağlıklı Günleri Birlikte Paylaşabilmek Dileği İle…

 

ArabicEnglishTurkish